Producenci

 

 

Współpracujemy:

Reklamacje i zwroty

GWARANCJA

Jeżeli otrzymany produkt będzie posiadał wady ukryte lub uszkodzi się podczas użytkowania z przyczyn niezależnych od Ciebie, możesz skorzystać z prawa gwarancyjnego, o ile gwarancja została udzielona np. przez producenta, importera lub sprzedawcę, warunki gwarancji zostały wyszczególnione w dokumencie gwarancyjnym, który otrzymałeś wraz z towarem, a wada, która wystąpiła, objęta jest gwarancją i nie upłynął jeszcze jej okres.

REKLAMACJE

Niezależnie od powyższego, jeśli po dokonaniu zakupu okaże się, że otrzymany towar jest uszkodzony, nie działa prawidłowo lub stwierdziłeś inną niezgodność towaru z zawartą umową, a towar nabyłeś jako konsument, masz prawo złożyć reklamację. Co do zasady, wadliwy towar powinien zostać odesłany do sprzedawcy, aby umożliwić mu zbadanie zasadności reklamacji. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami celem ustalenia kolejnych kroków.

TRYB ZGŁASZANIA REKLAMACJI

Produkty sprzedawane przez Firma Handlowa Ceramik posiadają, zgodnie z polskim prawem gwarancje producentów.


ZANIM ODBIERZESZ PRZESYŁKĘ

Stan przesyłki należy obowiązkowo sprawdzić w obecności kuriera i zweryfikować czy przesyłka nie jest uszkodzona (również w środku).

Jeżeli sprawdzenie nie jest możliwe przy kurierze, należy podpisać List Przewozowy, z adnotacją: "towar przyjęto bez sprawdzenia- warunkowo".
W ciągu 7 dni, należy zgłosić do firmy przewozowej żądanie, o przyjazd kuriera, celem spisania Protokołu Szkody.

Sprawdzenie to, może się odbyć tylko po podpisaniu Listu Przewozowego.
 

UWAGA!!!

Przyjęcie przesyłki BEZ ZASTRZEŻEŃ powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu ubytku lub uszkodzenia mechanicznego.

Jeżeli Kupujący nie spisze z Przewoźnikiem Protokołu Szkody w momencie odbioru przesyłki lub w wymaganym terminie 7 dni, reklamacja nie będzie uznana za zasadną.
 

1. Uszkodzenia produktów powstałe w transporcie:

Jeżeli zamówiony produkt, po odebraniu, okaże się uszkodzony, koniecznie należy sporządzić PROTOKÓŁ SZKODY i zaznaczyć w nim USZKODZENIE OPAKOWANIA ZEWNĘTRZNEGO (jeżeli jest widoczne, nawet w małym stopniu).

Bardzo prosimy o dokładne kontrolowanie treści, zamieszczanych na listach przewozowych przez kurierów, przed złożeniem swojego podpisu.

Uszkodzony towar (wraz z Protokołem Szkody) należy przechować do czasu rozpatrzenia reklamacji.

2. Firma Handlowa Ceramik w Państwa imieniu, może wystąpić do Przewoźnika z procedurą reklamacyjną. Należy zachować kopie dokumentów reklamacyjnych, jako dowód złożenia reklamacji.

ZWROT PRODUKTU - GWARANTOWANE 14 DNI NA ZWROT

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w punkcie 2.

1. Pamiętaj:

 • Jeśli chcesz zwrócić towar, powinieneś w terminie 14 dni od jego otrzymania, złożyć chęć rezygnacji z zakupu towaru (odstąpienie od umowy sprzedaży) a następnie odesłać do nas oświadczenie wraz z towarem.
 • Produkt powinien być w stanie niezmienionym, chyba że zmiana ta powstała na skutek sprawdzenia zgodności towaru z zamówieniem.
 • Towar należy zwrócić na adres: ul. Kielecka 19a, 26-026 Bilcza k/Kielc

2. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość przez użytkownika będącego konsumentem nie przysługuje w wypadkach:

 • świadczenia usług rozpoczętego za zgodą konsumenta przed upływem terminu 14 dni,
 • dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania,
 • umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym,
 • świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
 • świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,
 • dostarczania prasy,
 • usług w zakresie gier i zakładów wzajemnych,
 • towarów specjalnie zamawianych od podmiotów zewnętrznych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl